SEO stručnjaci koji su se bavili promocijom web stranice još u ranim 2000-ima vjerojatno će se sjetiti “zlatnih vremena” black hat SEO-a. Bilo je to razdoblje kada je zadatak SEO stručnjaka bio pobijediti algoritam pretraživanja i time dovesti promoviranu stranicu na vrh rezultata pretraživanja. I da, u to su vrijeme razne black hat optimizacijske metode stvarno radile, a sankcije su se zbog njih rijetko primjenjivale.
Srećom, dani SEO-a crnog šešira su prošlost. Danas se koriste sve rjeđe, a tražilice ih brzo detektiraju i poduzimaju odgovarajuće mjere. Sve do doživotne zabrane za stranicu koja se promovira na ovaj način.
Danas ćemo vam reći koje black hat SEO metode postoje, kako rade i zašto ih ne koristimo. Bit će zanimljivo!
Što je black hat optimizacija web stranice?
Black hat optimizacija odnosi se na metode promocije web stranice koje su zabranjene na tražilicama. Važno je napomenuti da oni mogu biti učinkovitiji od white hat SEO-a, ali također nose visok rizik od pada pod Google filtere. Kao rezultat toga, vaša stranica može jednostavno “ispasti” iz rezultata pretraživanja.
Strogo savjetujemo da ne koristite SEO metode crnog šešira! Sve sljedeće informacije služe samo u informativne svrhe i ne predstavljaju savjete.
Black hat tehnike optimizacije za tražilice
Radi bolje jasnoće, pred Baza podataka e -pošte za funkciju posla lažemo da pogledate SEO metode crnog šešira koristeći konkretne primjere. Nemojte ih koristiti i nemojte naručivati promociju web stranica od SEO studija u koje niste sigurni.
Maskiranje
Ovo je black hat SEO metoda u kojoj se kreiraju dvije verzije stranice: prva s dobrim informativnim i čitljivim sadržajem za korisnike, druga sa spa ഓസ്ട്രേലിയയിലെ ടെക് പ്രാപ്തമാക്കിയ സർവ്വകലാശാലകളിൽ പഠിക്കുന്നതിൻ്റെ പ്രയോജനങ്ങൾ miranim ključevima za tražilice. Ova metoda je prilično složena, jer zahtijeva mogućnost “podnošenja” alternativne verzije stranice tražilicama. Takve crne SEO metode rezultirat će doživotnom zabranom.
Kako provjeriti web mjesto za maskiranje?
Jedan od najjednostavnijih načina za provjeru skrivanja na web-mjestu je korištenje Google Webmaster Tools – Fetch as Googlebot. U odjeljku “Crawling” trebate odabrati “View as Googlebot” i unijeti URL stranice koja vas zanima. Vidjet ćete izvorni kod koji tražilice vide. Usporedite ga s kodom svoje stranice i provjerite jesu li identični.
Dorvey
Stvaranje vrata je crni šešir SEO koji funkcionira ovako:
- Izradi se web stranica (obično jedna stranica) i ispuni se sadržajem niske kvalitete, često automatski generir china phone numbers anim s velikim brojem ključnih riječi visoke i srednje frekvencije.
- Resurs se uzdiže na popisu rezultata tražilice i dovodi korisnike na stranicu.
- Prilikom klika na poveznicu, stranica preusmjerava korisnika na glavni resurs, koji je već prilagođen ljudima i donosi glavni profit.
Odnosno, to je “pozadinska stranica” koja se promovira crnim metodama, ali tražilice nemaju pritužbi kao takve na glavnu stranicu. Sada, međutim, roboti za pretraživanje brzo otkrivaju vrata i zabranjuju ih. Ali metoda je još uvijek u uporabi.
Primjer stranice Dorveya
U pravilu, vrata možete prepoznati doslovno “po oku”. Sadržaj niske kvalitete i prenatrpan ključnim riječima jedan je od glavnih znakova.
Kao što vidite, tekst je potpuno nečitljiv i očito nije usmjeren na ljude, već na robote za pretraživanje.